Základní informace

Moderně zařízené prostory Kina Soběslav poskytují návštěvníkům širokou nabídku služeb. Víceúčelový sál s kapacitou 110 osob zajšťuje veškeré pohodlí. Kromě promítání filmů a videoprojekce je zde možno pořádat různá školení, semináře a přednášky. Ve vstupním foyeru poskytuje příjemné posezení a občerstvení kinokavárna. Celý prostor kina je bezbariérový. V letní sezóně je zpřístupněna venkovní terasa; sezónně s letním kinem.

Kino Soběslav

Kino Soběslav, rozšiřuje po roce provozu svůj servis o další divácký bonus. V úterý 10. 2. 2011, byla instalována špičková digitální filmová projekční technologie, čímž se soběslavské kino stává prvním digitálním kinem dle hollywoodského standardu DCI v okrese Tábor; celkově pak 163. digitálním kinosálem v ČR. Pro diváka z této skutečnosti vyplývají dvě zásadní příjemné skutečnosti. Kvalita filmové projekce včetně zvuku se maximálně zvyšuje, a především dostupnost jednotlivých filmů a jejich premiérová nasazení se termínově dostávají na úroveň kin vícesálových. Nabízí se samozřejmě i otázka výše vstupného. Cenu vstupenky do jisté míry nejsme schopni ovlivnit, neboť minimální cenu vstupenky pro každé představení stanovuje distributor, přičemž vstupenka v soběslavském kině tyto základní cenové hladiny kopíruje. První, plně digitální projekce, pak kino nabízí od konce února 2011, kdy došlo ke konečné akceptaci certifikace kina jednotlivými filmovými distributory. Slavnostní předání certifikátu DCI integrátorem - společností AV Media Praha kinu Soběslav pak proběhlo v pátek 25.února 2011 v 16.30 hodin. Večer pak byl představen první digitální "bonbónek". Pro fajnšmekry starých klasických filmů dodáváme, že i přes proces "přechodu z páry k elektrice" zůstávají i nadále v provozu klasické 35mm promítačky MEO-5XB, které však již budou v provozu skutečně minimálně dík zmíněné instalaci projektoru Christie Solaria CP2220 s rozlišením 2K s možností upgrade na 4K; kinoserver DoremiShowVault je samozřejmě doplněn blokem IMB (alt. podporované filmové formáty) instalovaným přímo v projektoru. 3D pasivní systém od společnosti Dolby pak nabízí možnost projekce 3D filmů. Veškeré tyto úpravy by samozřejmě nebyly možné bez investice Města Soběslav a podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Informace o programu a veškerém dění hledejte nejlépe na www.kinosobeslav.cz.

Státní fond

 Digitalizaci kina finančně podpořil:


Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie

 

Filmové plátno

Měsíc listopad 2017 významně vstupuje do obnovy technického vybavení Kina Soběslav. Dík podpoře Státního fondu kinematografie a firmy DK Dvořák Roudná jsme realizovali výměnu již dosloužilého projekčního plátna.

Děkujeme za podporu!

Nové pohovky

Rok 2023 přináší další úpravy kinosálu. Sedačky instalované v roce 2009 jsou již poněkud "unavené", a tak jsme se rozhodli nahradit je novými. Přijďte je vyzkoušet. Kinosál je kompletně osazen pohovkami do firmy Aksamite spol. s r.o. Liderovice.